Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215
Malkos

Briketai ar malkos?

Kuomet galvojama apie šildymo sprendimus, labai didelė dalis vartotojų imasi svarstyti apie dvi alternatyvas – briketus bei malkas. Medžio pjuvenų briketai ir medienos malkos yra du ganėtinai skirtingi, bet tuo pačiu ir truputį panašūs sprendimai. Abu jie turi savo privalumus ir stipriąsias puses, ką ir pasistengsime apžvelgti, palygindami briketus bei malkas tarpusavyje.

Pagrindiniai briketų ir malkų skirtumai

Be abejonės, pagrindinis skirtumas aiškus, vien pažvelgus į abu produktus. Malkos – kapota ir smulkinta mediena. Briketai – supresuotos medienos pjuvenos. Norint deginti malkas, jums reikės didelės malkinės ar didelės sandėliavimo patalpos, kadangi namų ūkiui aprūpinti šiluma, katilą reikia kūrenti nuolatos (su pauze išvalymui), o tam reikalingas malkų kiekis – labai didelis.

Tačiau, jeigu kalbame apie briketus – jų sandėliavimas yra kiek paprastesnis, kadangi jie patys visada yra taisyklingos formos ir gali būti sudedami kompaktiškiau už malkas.

Briketų privalumai

Lyginant su malkomis, briketai turi nemažai privalumų.

Visų pirma, jų sandėliavimas yra paprastesnis, nes, kaip jau minėjome, jie užima mažiau vietos. Kad ir kokius briketus užsisakėte, jų niekada nereikės papildomai skaldyti ar smulkinti ir juos galite deginti iš karto. Briketai taip pat turi labai mažą drėgmės procentą, tad jų kaitrumas ir kaloringumas yra didesnis už malkų, bet paliekamų pelenų kiekis – mažesnis. Briketai gali būti deginami bet kuriame kieto kuro katile.

Kainų palyginimas

Sunkoka yra tiesiogiai lyginti kainas, kadangi malkos yra parduodamos jas skaičiuojant kubiniais metrais, o briketai – paletėmis ir maišeliais. Paletę sudaro 96 vnt. maišelių po 10kg briketų. Na, o malkos, Esaurida internetinėje parduotuvėje paprastai parduodamos nuo ~1,17-2,53 kubinio metro. Skaičiuojant labai apytikriai, vienas kubinis metras medienos turi apie 1500kg masės. Palyginus kainas – malkos yra šiek tiek pigesnės, tačiau briketų šiluminė išeiga – kelis kartus didesnė. Dėl to abiejų kuro tipų vertė yra labai panaši ir viskas daugiau priklauso nuo jūsų galimybių ir norų.

Iš ko yra gaminami briketai?

Briketai yra gaminami iš pjuvenų, kurios lieka apdirbant medieną. Briketai gali būti pagaminti iš ąžuolo, uosio, beržo ar kietmedžio pjuvenų. Gamybos procese pjuvenos surenkamos, specialiu būdu džiovinamos ir tuomet, naudojant slėgį, suspaudžiamos bei pagaminami briketai. Svarbu tai, kad gamybos procese nenaudojamos jokios cheminės priemaišos.

D.U.K.

Kokia yra briketų kaina?

Mūsų parduotuvėje briketų kainos startuoja nuo ~198€ už 1 paletę arba 960kg.

Kur galiu įsigyti briketų?

Briketų visada galite patogiai įsigyti eSaurida internetinėje parduotuvėje. Patogiai ir greitai įsidėkite prekes į krepšelį, apmokėkite užsakymą ir per 1-7 darbo dienas gaukite jį nurodytu adresu.

Kada verta šildytis briketais?

Briketais verta šildytis, kai ieškote pigaus, efektyvaus ir nesudėtingo būdo šildytis. Briketų sandėliavimas bus labai paprastas, kaina – patraukli, o tai, kad jų nereikia skaldyti ar kitaip ruošti, tik prideda naudos.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis