Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215

Kiek briketų reikia šaltajam sezonui?

Kuomet ateina šaltasis metų laikas, pagrindiniu buities rūpesčiu tampa šildymas. Namų ir patalpų šildymu visi rūpinasi skirtingai, tačiau vienas iš populiariausių sprendimų Lietuvoje – briketai ir juos deginantys katilai. Tačiau daug kam vis dar kyla klausimas – kiek briketų reikės šaltajam metų sezonui. Apžvelkime tai ir kitus svarbiausius dalykus, susijusius su jais!

Kam yra naudojami briketai?

Medžio pjuvenų briketai yra kuras, naudojamas deginimui. Šie briketai yra pagaminti iš medienos apdirbimo procese liekančių atliekų (daugiausiai – pjuvenų). Kadangi yra ganėtinai pigūs, lengvai sandėliuojami ir turi daug kitų privalumų, briketai yra deginami kieto kuro katiluose, kurie gamina šilumą ir ją paskirsto po namus ar patalpas.

Briketus galima naudoti visuose židiniuose ar kieto kuro katiluose, tam nereikia papildomo pasiruošimo.

Kokios yra briketų rūšys?

Briketų rūšys įprastai yra dvi – kietmedžio bei lapuočių. Iš pastarųjų medienos gaminami briketai pasižymi panašia išvaizda ir yra ganėtinai vienodi, tik, dėl to, kad skirtingos kiekvieno medžio fizinės savybės, skiriasi ir jų pačių kaitrumas, pelenų kiekis ir t.t.

Kietmedžio briketai taip pat atrodo ganėtinai panašiai į lapuočių. Kuomet renkatės, svarbiausia yra vertinti kainos santykį su tokiais kriterijais, kaip drėgnumas, pelenų kiekis, kaloringumas ir kaitrumas. Geri briketai turi turėti mažai drėgmės, degti kaitriai ir likti mažai pelenų.

Kaip paskaičiuoti briketų kiekį?

Įprastai skaičiuojama, kad briketai yra ~3 kartus kaitriau degantis kuras nei net aukštos kokybės malkos. Dėl to, teoriškai, jų reikės ~3 kartus mažiau nei malkų. Tačiau konkretus kiekis labai priklauso nuo to, kokio dydžio katilas kūrenamas, kokiu intensyvumu kūrenamas bei kokio dydžio jūsų patalpos. Paprastai, bent jau malkų galima užsisakyti ir gerokai į priekį, tačiau su briketais reikia kuo sausesnės patalpos, tad jų kiekį geriau paskaičiuoti kuo tiksliau. Rekomenduojame užsisakyti vieną arba dvi paletes ir, jeigu kas, papildyti atsargas sezono eigoje.

Kodėl verta šildytis briketais?

Briketus verta rinktis dėl daugybės priežasčių:

·        Didelio efektyvumo – turėdami aukštą kaitrą ir mažą drėgmę, medžio briketai dega kaitriai ir gamina labai daug šilumos;

·        Pelenų kiekis – vos apie 1%. Kuo mažiau pelenų atsiranda katile, tuo mažiau jį reikia valyti, tuo lengviau yra tarnauti kaminui ir tuo ilgaamžiškesnė jūsų sistema;

·        Briketai neturi specifinio kvapo, nebent gamyboje naudojama chemija, klijai ar kitos medžiagos;

·        Jie yra kompaktiški ir lengviau sandėliuojami;

·        Briketų nereikės papildomai skaldyti ar smulkinti – juos iš karto galima deginti.

D.U.K.

Kiek kainuoja briketai?

Briketų kainos yra įvairios ir dažniausiai keičiasi sulig kiekvienu sezonu. Esaurida internetinėje parduotuvėje jūs rasite beržinius, kietmedžio ar lapuočių briketus bene geriausiomis kainomis. Jos prasideda nuo ~198€ už paletę (960kg).

Kaip greitai yra pristatomi briketai?

Jūsų užsakymą nurodytu adresu pristatysime per 1-7 darbo dienas nuo pateikimo datos.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis