Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215
Degančios malkos

Kas yra malkų kaloringumas?

Fizikos terminologijos kaloringumas yra bet kurio deginamo kuro šiluminė vertė. Malkos yra biokuras, todėl ir jos turi savo kaloringumą, nuo kurio priklauso ir pačio šildymo efektyvumas. Daug kas mano, jog svarbiausia malkų savybė bus kaitrumas, bet jį taip pat galime vadinti ir kaloringumu.

Kaip yra paskaičiuojamas malkų kaloringumas?

Teigiama, kad visų medienos rūšių kaloringumas (jeigu mediena yra sausa) bus vienodas – 4500-4520 kcal/kg. Tačiau problema su šiuo teiginiu yra ta, kad praktikoje, neatitikimai atsiranda dėl nevienodo lyginamojo svorio. Juk malkų kiekis skaičiuojamas kubais (kubiniais metrais) ir beveik niekada kilogramais. Skaičiuojant kaloringumą kietmetriui arba kubiniam metrui yra gaunamas daug tikslesnis dydis.

Kokios rūšies malkos yra pačios kaloringiausios?

Didžiausią kaloringumą turi ąžuolo, uosio malkos, kuriomis ir prekiaujame. Nors yra ir nemažai kitų medienos rūšių, kurių malkos – puikiai dega, tačiau jos – labai brangios arba sunku jų apskritai rasit rinkoje, todėl išskirsime kaloringiausius, bet kartu ir pačius prieinamiausius malkų tipus.

Ąžuolinės malkos ganėtinai sunkiai skyla, tačiau dega ilgai ir gana greitai įsidega. Nors reikia gana daug laiko, kol ąžuolinės ar uosinės malkos išdžiūtų (tiesa, pastarosios skyla ne taip sunkiai), bet gaunama nauda, jeigu mediena paruošta tinkamai – didžiulė.

Beržas taip pat yra labai kaloringas malkas galintis pasiūlyti medis. Beržinės malkos yra bene populiariausios Lietuvoje ir daugelio mėgstamos dėl patrauklios kainos ir greito degimo, o taip pat ir didelės degimo kaitros. Beržo privalumas prieš ąžuolą ar uosį yra tas, kad beržo malka išdžius daug greičiau. Pačios kaitriausios – susisukusios beržų kaladės malkos, bet jas labai sunku paruošti kūrenimui, tad jų rinkoje būna retai.

Kaip išsirinkti kaloringas malkas?

Kaloringas malkas išsirinkti galite nesunkiai, tereikia skaityti prekių aprašymus bei žinoti, ko tiksliai ieškote. Rinkitės gerai išdžiovintas beržo, ąžuolo ar uosio malkas ir visuomet gausite puikų rezultatą. Būtent tokiomis malkomis prekiaujame eSaurida internetinėje parduotuvėje, tad galėsite greitai ir paprastai įsigyti būtent tai, kas atneš didžiausią naudą.

D.U.K.

Kiek kainuoja malkos?

Malkų kaina gali būti skaičiuojama skirtingais matais. Kadangi prekiaujame ir sausų malkų paletėmis, ir maišeliais, kainos šiek tiek skiriasi. Pigiausios malkos maišeliuose kainuoja nuo 5,03€ už 20l, o malkos ant palečių – nuo ~152€ už 1,17 kubinio metro.

Kiek trunka malkų pristatymas?

Visus internetu atliktus klientų užsakymus įvykdome per 1-7 darbo dienas.

Ar už pristatymą reikia mokėti?

Už prekių pristatymą mokėtina suma priklauso nuo palečių skaičiaus. Vienos paletės pristatymo kaina – 10€.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis