Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215
Beržinės malkos

Kokios malkos geriausios židiniui?

Kuomet kalbame apie malkų kūrenimą – turbūt svarbiausias ir daugiausiai kylantis klausimas bus toks: „Kokios malkos labiausiai ir geriausiai tinka židiniui?“. Pažvelkime į tai, kokie yra pasirinkimai bei kokios medienos savybės būna svarbiausios židiniui bei jo kūrenimui.

Malkų ir medienos skirtumai

Kalbant apie medieną ir jos rūšis, visi mes puikiai žinome kiek daug skirtingų medžių rūšių galima rasti giriose ir miškuose. Tačiau toli gražu ne kiekviena jų rūšis pasižymi puikiomis degimo savybėmis. Kai kurie medžiai dega daug geriau už kitus ir siūlo didesnę naudą bei efektyvesnį šildymą.

Viskas priklauso nuo cheminių ir fizikinių medžio savybių. Pati medžio struktūra gali būti tanki arba reta. Kaip galima spręsti pagal logiką, tanki mediena bus masyvesnė ir dėl to degs ilgiau bei stipriau. Jeigu mediena yra drėgna arba turi daug sakų, dervos – tai reikia išdeginti, kas lėtina patį procesą ir mažina efektyvumą. Sausa mediena be priemaišų ar priedų dega paprasčiau ir daug kaitriau.

Paprastai židiniams ir katilams labiausiai patariama naudoti kietmedį, kuris turi reikiamas savybes geram degimui. Klevas, ąžuolas, uosis, beržas, bukas – ta mediena, kuri dega ilgai ir kaitriai. Visgi verta paminėti ir tai, kad šios medienos rūšys yra brangesnės, nors visumoje, malkos daug pigesnės už kai kuriuos kitus šildymo sprendimus.

Kaštų ir kainų palyginimas su kitu biokuru

Naudoti malkas yra tikrai finansiškai palankus šildymo sprendimas. Kaštų ir kainos prasme, malkos yra ganėtinai panašiame lygyje, kaip ir briketai bei granulės. Priklausomai nuo to, kokie yra jūsų šildymo poreikiai, šildymo sistema ir kiti techniniai niuansai, geriausias ir pigiausias sprendimas gali skirtis.

Jeigu galite gera kaina įsigyti džiovintų malkų ir jas sandėliuoti tinkamoje patalpoje, tai finansine prasme, malkos gali būti pats pigiausias sprendimas jums.

Kaip išsirinkti tinkamiausias malkas?

Rinkdamiesi malkas prioritetą teikite geros medienos pasirinkimui. Be abejonės, daugiausiai naudos vartotojams suteikia 1 kaitrumo klasės mediena – uosis, beržas, ąžuolas. Pirkite tik iš patikimų tiekėjų, kurie gali išrašyti sąskaitas ir užtikrinti savo produkcijos kokybę. Jeigu įmanoma, rinkitės smulkintas malkas, kadangi su jomis bus daug paprasčiau efektyviai užpildyti degimo kamerą ir gauti maksimalią naudą. Jeigu pateikiama tokia informacija, pasidomėkite, ką apie medienos degimo savybes nurodo pardavėjas (kaloringumas, kaitrumas ir t.t.).

Nuo ko priklauso malkų degimo laikas?

Malkų degimo laikas priklauso nuo medienos tankumo. Kuo medienos tankis yra didesnis, tuo ilgiau laiko ji degs. Mediena su daugiau drėgmės – dega trumpiau, o didelė drėgmės koncentracija net gali pakenkti jūsų katilui ar krosniai.

D.U.K.

Kokios yra malkų kainos?

Malkų kainos prasideda nuo ~5€ už 20l maišeliuose (parduodama nuo 20vnt.). Jeigu perkate malkas ant palečių, tai tokios produkcijos kaina prasideda nuo maždaug 150€ už 1,17 kubinio metro.

Per kiek laiko yra pristatomos malkos?

Visus užsakymus, kurie atlikti internetinėje parduotuvėje, pristatome per 1-7 darbo dienas.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis