Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215
Nestandartinės malkos

Kokios malkos kaitriausios?

Kuomet ieškote medienos savo katilui ar krosniai, bene svarbiausias parametras yra malkų kaitrumas. Kuo jos kaitriau dega, tuo efektyvesnis yra šildymas ir tuo daugiau naudos gauna kiekvienas vartotojas. Tačiau, jeigu norėtumėte žinoti, kuri medienos rūšis dega kaitriausiai, kokios malkos tai būtų?

Nuo ko priklauso malkų kaitrumas?

Malkų kaitrumas priklauso nuo medienos fizinių savybių – sausumo bei tankumo. Kuo mediena sausesnė ir tankesnė, tuo kaitriau jos malkos turėtų degti.

Kiekvienas degantis kuras, o taip pat ir biokuras, generuoja šilumą, kuri naudojama vandens arba kito šilumokaičio šildymui. Šiltas vanduo ar šiltas oras tuomet yra paskirstomas po šildymo sistemą ir taip patenka į patalpas. Tiesa, degimo efektyvumui įtakos turi ir pačio katilo bei krosnies inžineriniai sprendimai, jo susidėvėjimas. Tačiau tinkamai išdžiovintos malkos visuomet turės didesnį efektyvumą ir kaitrumą už drėgną, šlapią medieną.

Jeigu šildote tik nedidelį būstą, skirtumo galite ir nepastebėti, tačiau per ilgą laiką ar naudojant daugiau medienos, skirtumas tikrai bus juntamas.

Kaitrumo palyginimas su kitu biokuru

Malkos dega mažiau kaitriai už briketus ir granules. Taip yra todėl, kad granulės bei briketai gaminami itin dideliu slėgiu kompresuojant medieną ir taip padarant šiuos produktus ypatingai tankius ir sausus. Šios savybės leidžia granulėms ir briketams degti gerokai kaitriau. Tačiau tuo pat metu malkos turi tam tikrų savybių (pvz., kaina ir malonus kvapas), dėl kurių jas renkasi labai didelė dalis vartotojų. Jeigu tinkamai pasirinkote malkas ir naudojate hardwood tipo medieną, tuomet tikrai gausite didelį šildymo efektyvumą už sąlyginai nedidelę sumą.

Malkų rūšys ir privalumai

Mūsų elektroninėje parduotuvėje parduodamos džiovintos, aukštos kokybės beržinės, uosinės ir ąžuolinės malkos.

Taip pat prie gerų malkų deginimui galima priskirti ir buką, kuris vienu metu buvo bene populiariausias pasirinkimas baldų gamyboje. Tačiau ir kaip malka, buko mediena yra ypatingai geras pasirinkimas, kadangi turi didelį tankį ir ganėtinai mažą drėgmės kiekį. Visgi dėl labai ilgo džiovinimo, Lietuvoje daug populiaresni yra mūsų parduodami produktai.

Beržinės malkos greitai užsidega ir yra plačiai prieinamos visoje mūsų rinkoje. Tai – tarp populiariausių malkų patenkantis sprendimas, nors jų, lyginant su kai kuriais kitais medžiais, reikia gana daug, kadangi beržas dega sąlyginai greit.

Uosinės malkos yra labai vertinamos tarp katilų ir malkų turėtojų, kadangi pasižymi mažu dūmingumu ir net skleidžia malonų kvapą. Uosio medienos rinkoje yra daug, todėl uosio malkų kaina – puiki.

Na ir turbūt labiausiai klasikinis pasirinkimas – ąžuolinės malkos. Ąžuolo mediena gali degti tikrai labai ilgai ir ji puikiai tinka naujos liepsnos įžiebimui tuomet, kai katilą išvalėte. Visgi ąžuolines malkas reikia džiovinti bent du metus ir lėto jų degimo, geriausia šias malkas pamaišyti su kitomis, pvz., beržo.

D.U.K.

Koks mažiausias užsakymo kiekis?

Mažiausias užsakymo kiekis džiovintų malkų paletėms yra 1,17 kubinio metro, o maišeliams – 20vnt. po 20l.

Kokios malkų pristatymo kainos?

Vienos paletės pristatymo kaina yra 10€.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis