Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Mes dirbame: I-V 08:00 - 17:00
Bendrasis tel. nr.
+370 670 00215
Malkos eSaurida

Kokios malkos mažiausiai kaitrios?

Jeigu ruošiatės pradėti šildymo sezoną ar papildyti biokuro atsargas naujomis malkomis, turbūt aktualu žinoti ne tik tai, kurios malkos – geriausios, bet ir kurios yra mažiausiai kaitrios. Tokia produkcija yra priskiriama 3 kaitrumo grupei. Į ją patenka drebulės, baltalksnio, tuopos, ievos malkos, taip pat ir eglinės bei kedro malkos.

Ąžuolo, uosio, beržo, klevo, buko mediena – kaitri ir jų malkos yra tikrai puikiai vertinamas produktas. Tačiau malkų kaitrumas priklauso ir nuo sausumo, tad svarbu, kad jūsų kūrenamas biokuras būtų gerai išdžiovintas.

Malkų privalumai

Kūrenti kokybiškomis ir sausomis malkomis yra tikrai paprasta. Jums nereikia pernelyg daug rūpintis niekuo, išskyrus sausos vietos paruošimu malkų sandėliavimui. Tiesa, papildomai laiko gali užimti pristatytų malkų skaldymas ir smulkinimas, kad jos tilptų į krosnį ar katilą, tačiau eSaurida parduotuvėje parduodama produkcija jau yra susmulkinta ir paruošta naudojimui.

Malkos yra ganėtinai nebrangus šildymo sprendimas. Be to, jos suteikia šiokio tokio jaukumo, kadangi yra gamtos produktas, turi labai specifinį ir daugumai patinkantį kvapą. Skaičiuojama, kad šildytis malkomis yra maždaug 6 kartus pigiau nei rinktis elektrinį šildymą ir net apie 5 kartus pigiau nei dujinis šildymas. Pasirinkę kaitriausias beržines, uosines ar ąžuolines malkas, tikrai gausite didelę naudą už gana nedidelę sumą!

Kaip tinkamai laikyti malkas?

Ne paslaptis, kad malkoms reikės ganėtinai didelės erdvės. Sandėliavimui stenkitės efektyviai išnaudoti tiek grindų plotą, tiek patalpos aukštį. Medienos džiovinimas – labai ilgas procesas, todėl nemažai žmonių malkas „perka į priekį“, kad per metus jos apdžiūtų ir kitam sezonui jau būtų idealios būklės.

Paprasčiausia ir patogiausia yra laikyti smulkesnes, jau suskaldytas malkas. Dauguma žmonių jas laiko ne maišuose, o krauna ant medinių palečių. Stenkitės, kad stirtos būtų lygios ir daugmaž vienodo aukščio. Sandėliavimo patalpoje reikia gero vėdinimo. Laikant lauke – jas būtina uždengti nuo lietaus, sniego ir drėgmės.

Nuo ko priklauso malkų kaitrumas?

Pagal fizikos dėsnius, malkų kaitrumas priklauso nuo medienos tankio ir drėgmės kiekio. Kuo mediena tankesnė ir kuo ji sausesnė, tuo kaitriau dega malkos. Kaip jau minėjome, mediena paprastai skirstoma į 3 kaitrumo grupes. Tam tikros medžių rūšys labiau tinka, kaip kuras, kadangi yra tankesnės bei kaupia mažiau drėgmės. Kitos gi, yra kitokios ir pvz., drebulė ar liepa nepasižymi tomis savybėmis, kurių reikia aukščiausios kokybės malkoms, dėl to kainuoja pastebimai mažiau.

D.U.K.

Kokia yra malkų kaina?

Mūsų, eSaurida internetinėje parduotuvėje malkų kaina startuoja nuo ~5€ už 20l talpos maišelį (minimalus pirkimo kiekis – 20vnt. maišelių). Perkant džiovykloje džiovintas malkas, pigiausias pasirinkimas – uosis ir nestandartinės malkos, kur ~1.17 kubinio metro malkų kainuos 152€ ir 153€ atitinkamai.

Kaip greitai yra pristatomos malkos?

Po to, kai pateikiate užsakymą internetu, jį pristatysime per 1-7 darbo dienas, jūsų nurodytu adresu.

Atgal į viršų
Pirkinių krepšelis